Ботас с триумф в Австрия, Хамилтън извън тройката
Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас спечели Гран При на Австрия, което е първото състезание през 2020 година.
Втори пристигна на финала Шарл Льоклер с Ферари, а тройката от най-силните бе затворена от представителя на Макларън Ландо Норис, за когото това е първи подиум в кариерата му.
Един от фаворитите на надпреварата, Люис Хамилтън, заради наказание от пет секунди за атака срещу Алекс Албон (Ред Бул), завърши надпреварата извън подиума, въпреки че пресече финала веднага след Ботас.
Друг представител на Ферари, Себастиан Фетел, затвори челната десетка след 11-та позиция според резултатите от вчерашната квалификация.
Челната шестица бе допълнена от втория пилот на Макларън Карлос Сайнс-младши, както и от мексиканеца Серхио Перес с Рейсинг Пойнт.
Холандецът Макс Верстапен, който взе победите в Австрия през 2018 и 2019 година, отпадна първи в 14-ата обиколка, когато колата му изгасна.
След седмица, отново в Австрия, ще се проведе вторият етап от сезона.
- Уимбълдън 2026: Синер и Джокович продължават към полуфиналите, Зверев елиминира Лехечка
- Уимбълдън 2026: Гауф и Мухова оформиха първия полуфинал при жените
- Мадс Педерсен триумфира в 4-ия етап на Тур де Франс 2026, Торстен Трен облече жълтата фланелка
- Уимбълдън 2026: Флавио Коболи и Тейлър Фриц продължават, Артур Фери спря Григор Димитров
- Уимбълдън 2026: Костюк, Мертенс, Паолини и Носкова се класираха за четвъртфиналите
- Григор Димитров отпадна драматично от Уимбълдън след петсетова битка с Артур Фери
- Тадей Погачар триумфира в Пиренеите и облече жълтата фланелка на Тур де Франс-2026
- Българският национал Владимир Гърков премина в италианския Джоя Волей
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]