Барнс: Много собственици на клубове в НБА са расисти
Бившият играч на НБА Мат Барнс за пореден път говори за расизма в САЩ. Според него, много собственици на клубове в лигата имат расови предразсъдъци.
"Много собственици на клубове са расисти. И това положение не е само в НБА, но и в НФЛ. Знам това със сигурност. Не искам да давам имена, но тези момчета са със стара закалка. Те са от 70-те или от края на 60-те и просто бяха възпитавани така. Те гледат играчите, не искам да кажа, че като роби, това е твърде грубо, но тези хора имат психологията на плантаторите. Те казват нещо като "това са моите хора“, "плащам им“. Така веднъж Доналд Стерлинг каза: "Купувам им коли, купувам им храна, домове". Но той не е единственият, който мисли така", заяви Барнс.
Доналд Стерлинг бе собственик на Лос Анджелис Клипърс в миналото, но беше принуден да продаде клуба след расистки скандал.
- Исторически рекорд на капитана на Каролина във финала за Купа „Стенли“
- Лос Анджелис Кингс назначи шампион от НХЛ за свой нов треньор
- Историческо постижение: Ландеског спечели две престижни награди в един сезон
- Каролина Харикейнс изравни финалната серия за Купа „Стенли“
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]