Ландингингер обяви за край на кариерата си
Австрийският биатлонист Доминик Ландингингер обяви за края на професионалната си кариера на 32-годишна възраст.
Той спечели 9 медала на големи състезания в кариерата си, включително триумф на Световното първенство през 2009 г. в Пхенчхан (масов старт).
Доминик спечели сребърен медал на Олимпиадата във Ванкувър през 2010 г., спечели сребро и бронз на Олимпиадата в Сочи през 2014 г. и стана трети на Олимпийските игри в Пхенчхан 2018.
Последният медал за Ландертингер бе на индивидуалното състезание в Антхолц тази година, където той спечели бронз.
Общо австриецът има 12 сезона на Световната купа, в които постигна 17 индивидуални подиума.
- Резултати в НБА от 28 декември 2025 г.
- Резултати в НХЛ от 28 декември 2025 г.
- Астън Мартин преговаря с инженера на Верстапен
- Звезда на Лейкърс аут за четири седмици
- Резултати от Световното по хокей за младежи – 27 декември
- Резултати в НБА от 27 декември 2025 г.
- Уайлдър: Не мисля, че Усик е най-великият боец на всички времена
- Амир Хан: Фюри ще създаде много проблеми на Джошуа в битката им
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]