Донски и Циципас пропуснаха два мачбола и отпаднаха в първия кръг на двойки
Българинът Александър Донски и гъркът Петрос Циципас пропуснаха два мачбола и отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.
Донски и по-малкият брат на звездата на световния тенис Стефанос Циципас, поставени под номер 4, загубиха от Алибек Качмазов (Русия) и Маркос Каловелонис (Гърция) с 6:3, 1:6, 9-11 след 66 минути игра. Те имаха преднина от 9:7 точки в решителния шампионски тайбрек, но допуснаха обрат.
Любопитното е, че в схемата поединично Донски, който е шампион на България в зала за 2017 и 2018 година, ще стартира именно срещу получилия "уайлд кард" Петрос Циципас.
В друга среща от първия кръг при дуетите Мартин Димитров и Александър Лазаров бяха елиминирани от Алексей Хомич (Беларус) и Найл Оберлайнтер (Австрия) с 4:6, 6:7(2). В надпреварата на сингъл пък държавният шампион за последните два сезона Лазаров е поставен под номер 7 и ще започне срещу хърватския квалификант Домагой Билешко.
- От кома до върха - една история за човешкото величие
- Резултати в НБА от 7 април 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 7 април 2026 г.
- Чикаго Булс уволни двама от ръководството си след слаби резултати
- Томи Пол триумфира в Хюстън след драматичен финал
- Патрик Рой уволнен от Ню Йорк Айлъндърс, Питър ДеБур поема поста
- Григор Димитров остава №93 в света, нови рекорди за младите българи
- Виктория Томова с прогрес в ранглистата, нов рекорд за млад талант