Тийм победи Джoкович и е на ½-финал на Заключителния турнир
Австрийският тенисист Доминик Тийм победи сърбина Новак Джокович в мач от груповата фаза на Заключителния турнир на АТР в Лондон (Великобритания). Мачът завърши в три сета - 6: 7 (5: 7), 6: 3, 7: 6 (7: 5).
Продължителността на срещата бе 2 часа 50 минути.
Така Доминик стана първият от участниците в турнира, който стигна до полуфиналите на състезанието. Австриецът има две победи в два мача - по-рано той победи Роджър Федерер от Швейцария.
Настоящият шампион е германецът Александър Зверев. В миналогодишния финал той беше по-силен от Джокович.
- Билетите за финала на НБА достигнаха рекордни цени
- Вембаняма върна Спърс в серията след победа над Никс в Ню Йорк
- Александър Зверев сбъдна мечтата си и триумфира на „Ролан Гарос“
- Ръсел бесен след наказанието в Монако: Загубих 12 позиции за една десета от секундата
- Льоклер избухна срещу Ферари: Ситуацията вече граничи с опасност
- Хаджар е заплашен от дисквалификация след подиума в Монако
- Антонели: Това беше фантастичен уикенд, но сезонът е още дълъг
- Хамилтън поздрави Мерцедес и Антонели след второто място в Монако
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]