Джокович се класира за 1/2-финалите на Уимбълдън

Първата ракета на планетата сърбинът  Новак Джокович стана първият полуфиналист на Уимбълдън. Той победи представителя на Белгия Дейвид Гофен с резултат 6: 4, 6: 0, 6: 2 в четвъртфинален мач от турнира.

Продължителността на срещата  бе 1 час 59 минути. Джокович реализира 7 от 10 брейк-понта и допусна 3 двойни грешки.

За финала сръбският тенисист ще се състезава с Роберто Баутиста - Агут, който се оказа по-силен от Гуидо Пея (3:1).

Днес трябва да се проведат  останалите два четвъртфинала: Кей Нишикори води на Роджър Федерер с 1:0 сета, а Сам Куери и Рафаел Надал ще започнат всеки момент.

Новак Джокович е настоящият шампион на Уимбълдън. В финала на миналогодишното състезание  сръбският тенисист победи представителя на Южна Африка Кевин Андерсън с резултат 6: 2, 6: 2, 7: 6 (7: 3).