Димитров може да срещне Джокович в Мадрид
Григор Димитров ще срещне квалификант в първия кръг на турнира от серията "Мастърс 1000" в Мадрид, но още във втория го чака Новак Джокович.
Водачът в световната ранглиста пропуска откриващия рунд - не и българинът, заради пропадането си в класацията (№49 миналия понеделник).
Това може да бъде мач №10 между двамата и българинът има само една победа, спечелена именно в испанската столица през 2013 г. Сърбинът не е в най-впечатляващата си форма след триумфа в Мелбърн през януари. Голямата му цел е да бъде в най-доброто си състояние за "Ролан Гарос", който наближава.
Димитров няма точки за защитаване в надпреварата - през миналата година той отпадна от Милош Раонич на старта. В тази част на схемата са още завърналият се на корта след контузия Хуан Мартин дел Потро, Марин Чилич, Диего Шварцман...
В Мадрид се завръща Роджър Федерер, който от три години не е играл на клей. Маестрото още не е научил първия си съперник. В неговата четвъртина е Доминик Тийм, който е сред фаворитите за спечелване на турнира. Австриецът взе титлата в Барселона.
Рафаел Надал е лидер на другата половина, а там са още Стефанос Циципас, Александър Зверев, Роберто Баутиста Агут, Кей Нишикори, Стан Вавринка и т.н.
- Предлагали на Усик пари, за да се откаже от бой
- Резултати в НХЛ от 17 януари 2026 г.
- Резултати в НБА от 17 януари 2026 г.
- Верстапен: Няма да ни бъде лесно през новия сезон
- Ферари ще има нов състезателен инженер
- Хелмут Марко: Нищо няма да наруши съня ми
- Реал Мадрид спечели „Ел Класико“ в Евролигата
- Уайт разкритикува организаторите на мача между Пол и Джошуа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]