Пат Кеш - промяната на формата на Купа Дейвис е позор
Бившият австралийски тенисист Пат Кеш разкритикува промяната във формата на Купа Дейвис, която бе одобрена по време на конгреса на Международната федерация по тенис федерация в Орландо (САЩ). От 2019 г. турнирът ще се проведе в нов формат.
"Мисля, че промяната на формата е истински позор и абсолютно неуважение. Не можете да правите промени, без да ги тествате. Според мен новият формат бе приет, за да се угоди на хората, които имат свои интереси в тениса, но са различни от обществените. Убеден съм, че промените не са били необходими", заяви Кеш за Khaleej Times.
Първият турнир в нов формат ще се проведе в Мадрид (Испания) от 18 до 24 ноември 2019 г. 18 отбора ще участват в състезанието, което първо ще се проведе групова фаза, а след това ще се играят плейофи, като се започне от четвъртфиналите. 16 участници в турнира ще бъдат избрани според ITF - рейтинга, а още два ще получат специални покани от организаторите.
- Ръсел призна: Титлата вече е твърде далеч
- Хамилтън: Никога не съм усещал толкова ниско сцепление с болидите от това поколение
- Пиастри доволен от напредъка на Макларън след силния старт в Барселона
- Верстапен: Липсваха ни сцепление, баланс и усещане за автомобила
- Ръсел: Поставихме силна основа за уикенда в Барселона
- Антонели: Имаше много работа, но можем да направим крачка напред
- Каролина обърна Вегас и се доближи на победа от Купа „Стенли“
- Ню Йорк Никс с исторически обрат и на крачка от титлата в НБА
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]