Кубрат Пулев вече е висшист
Кубрат Пулев вече официално има диплома за висше образование. На тържествена церемония днес боксьорът получи официално дипломата си от ректора на НСА "Васил Левски" проф. Пенчо Гешев.
Кубрат защити бакалавърска степен с дипломна работа на тема "Личностни характеристики и нагласи за агресивно реагиране при състезатели по бокс", а негов научен ръководител бе доц. Галина Домусчиева-Роглева.
Академичното признание за Пулев идва по-малко от две седмици след категоричния му успех над Хюи Фюри пред 13 000 зрители в "Арена Армеец", който го превърна отново в главен претендент за световната титла в тежка категория.
"Дипломирах се! Отне ми време, но го направих! Щастлив съм, защото вярвам в силата на българското образование! Вярвам и че ние - спортистите, трябва да служим за пример. Големият спорт трябва да върви ръка за ръка със знанието!", каза Пулев.
Снимки: Ilian Telkedjiev TJphotos, LAP.bg
- Филаделфия размени Гарнет Хатауей във Флорида
- Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Майорка
- Дукати официално привлече Педро Акоста за сезоните 2027 и 2028
- Бившият тим от Формула 1 Спайкър планира завръщане в моторните спортове
- Ферари дава шанс на Дино Беганович в първата тренировка за Гран при на Австрия
- Ред Бул пристига в Австрия с мащабни подобрения на болида RB22
- Лейкърс задържа Остин Рийвс с нов договор за 185 милиона долара
- Еди Хърн не иска примирие с Дейна Уайт: Харесва ми тази война