Димитров надви Гофен и очаква Надал в полуфинала
Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от категорията "Мастърс 1000" в Монте
Карло след много интересен мач с Давид Гофен от Белгия. Българинът изоставаше с два пробива във втория сет, но надделя с 6:4, 7:6 (7:5) над партньора си на двойки в състезанието.
Съперник на Димитров ще бъде водачът в световната ранглиста Рафаел Надал (Исп), който победи с 6:0, 6:2 Доминик Тим от Белгия.
По-късно днес трябваше да се състои 1/4-финалът на двойки между Димитров и Гофен и Оливер Марах
(Ав) и Мате Павич (Хърв), но Григор се отказа заради болки в рамото.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Леклер: Не сме доволни от поведението на автомобила
- Мениджърът на Верстапен: Искаме да останем в Ред Бул, но ни трябва конкурентен автомобил
- Антонели: Денят беше продуктивен, но ни чака още работа преди квалификацията
- Верстапен: Все още не сме намерили правилните настройки
- Australian Open отчете исторически резултати през 2026 година
- Джордж Ръсел: Няма да има нов договор този уикенд, но догодина ще карам за Мерцедес
- Алонсо: Искам да направя Астън Мартин шампион, независимо дали ще карам или не
- Ръсел: Хамилтън отново е претендент за титлата във Формула 1
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]