Стивънс категорично спечели US Open

Слоун Стивънс победи с 6:3, 6:0 Мадисън Кийс в изцяло американския финал на US Open, който продължи 60 минути и спечели първата си титла от Големия шлем. И за двете спортистки това бе дебютен финал в турнира от Големия шлем, като преди снощния мач Стивънс и Кейс се бяха срещали само един път - през 2015 година в Маями Слоун победи сънародничката си.

Фаворитка на букмейкъри в снощния финал бе именно Стивънс, която напълно оправда този си статут. Победителката допусна едва шест непредизвикани грешки в двубоя, а Кийс направи цели 30 в разиграните 99 точки, като 17 бяха през първата част. Разликата в завършващите удари беше значително по-малка - 18:10 в полза на Кийс.

Мадисън получи първи и единствен шанс да обърне ситуацията при 0:4. Тя успя да спечели троен брейк-пойнт в петия гейм, което даде възможност за психологическо сломяване на съперника, но вместо това Стивънс спечели четири поредни разигравания и взе гейма.

В понеделник Стивънс ще се изкачи до 17-ото място в световната ранглиста, а Кийс ще напредне до 12-ата позиция.