Разузнаването на САЩ свърза хакерските атаки с допинговия скандал
Руският президент Владимир Путин е разпоредил кампания за оказване на въздействие през 2016 година, насочена към президентските избори в САЩ, посочва в огласен снощи декласифициран доклад на ЦРУ, ФБР и Агенцията за национална сигурност. Целта е била да бъде подкопан демократичният процес и имиджът на САЩ, както и да бъде дискредитиран кандидатът на Демократическата партия Хилари Клинтън.
В него се казва, че една от причините за атаката е допинговият скандал преди Рио 2016, който доведе до отстраняването на много руски спортисти.
- Словакия оцеля след драма с дузпи, Австрия продължава да впечатлява на Световното
- Рюзедски се съмнява, че Алкарас ще играе на Уимбълдън
- Монреал оцеля след драма в продължението и се класира за полуфиналите в НХЛ
- Сан Антонио шокира Оклахома още в първия мач от финала на Запад
- Алекс Маркес и Йоан Зарко бяха изписани от болница след тежките катастрофи в Каталуня
- Чехия шокира Швеция, Финландия разби САЩ на Световното по хокей
- Жената, която отвори клетката за всички останали
- Каспер Рууд се пошегува с Италия: В тениса сте №1, но във футбола е друга история
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]