Хакери: Канада и САЩ са влезли в сговор срещу МОК
Хакерите група Fancy Bears публикува документи, според които антидопинговата агенция на САЩ (USADA) и Канадският център по въпросите на етиката в спорта (CCES) са се опитвали да създадат по-висша организация от МОК, съобщава РБК. Според руското издание, в навечерието на Олимпийските игри в Рио де Жанейро двете организации обсъждали проект, чиято цел е била отстраняването на Международния олимпийски комитет от взимането на решения.
Според част от имейлите, ръководството на USADA предлага да се създаде нова агенция, която да има власт над МОК. Отделно тя иска да се подпише договор за чистота на спорта, според който олимпиадите се спират до момента, в който МОК не направи изменения в устава си.
- Резултати в НХЛ от 12 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 12 декември 2025 г.
- Карлос Насар пак е носител на наградата "Спортен Икар"
- Ясни са всички полуфиналисти за Купата на НБА
- Резултати в НХЛ от 11 декември 2025 г.
- Резултати в НБА от 11 декември 2025 г.
- Кубрат Пулев: Лесните победи не са сладки
- Хелмут Марко напусна Red Bull
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]