Лудогорец в групите на ШЛ за втори път в историята си (видео)

F.

Виктория Пилзен и Лудогорец не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща-реванш от плейофите на Шампионска лига. Така разградчани се класират за груповата фаза на турнира, тъй като първата среща в София завърши с победа - 2:0.

Домакините бързо върнаха един от головете от първия мач. Резултатът тази вечер бе открит още в 7-ата минута, когато Дюриш засече центриране от корнер и прати топката във вратата на Владо Стоянов. В 17-ата минута обаче българският шампион изравни. Джонатан Кафу изведе Вирджил Мисиджан на голова позиция, който с плътен изстрел опъна мрежата и до голяма степен уби интригата. Иначе при тази ситуация домакините имаха претенции за игра с ръка на Кафу, но съдията зачете гола.

В 63-ата минута Виктория поведе с 2:1, след като Хейда се разписа с глава. До края на мача положения имаше и пред двете врати, но Лудогорец бе отборът, който стигна до нов гол. Той падна в 6-ата минута на добавеното време, когато Клаудиу Кешеру се разписа, оформяйки крайния резултат.

Снимка: Официален сайт на Лудогорец