Бенфика обърна Зенит и продължава напред в ШЛ (видео)


Зенит загуби от Бенфика с 1:2 на стадион "Петровский" в среща-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така руснаците отпадат от турнира, като момчетата на треньора Андре Вилаш-Боаш не успяха да осигурят на Русия правото да има шест отбора в евротурнирите. В първата среща португалците се наложиха с 1:0 и така общ резултат - 3:1 се класират напред.
В 69-ата минута Хълк даде надежда на своя тим, че може да се стигне поне до продължения, разписвайки се след асистенция на Юрий Жирков. Пет минути преди края на редовното време Гайтан вкара така важното попадение за своя отбор, с което класира Бенфика в следващата фаза. В добавено време Петровски оформи крайния резултат.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Кубарси: Ще е страхотно, ако във финала на ШЛ срещнем Реал Мадрид
- Симеоне: Изпитваме гняв, но всичко е в миналото
- Ван Бастен: Хулиан Алварес докосна топката веднъж
- Облак: Нямахме късмет
- Алварес: Поздравления за Реал Мадрид за успеха
- Емери: Искаме да сме главният герой в Шампионска лига
- Марчиняк коментира отменения гол на Алварес
- Лаос — за дузпата на Алварес: Липсва ми прозрачност
203
"След мащабни трансфери и грандиозни планове, "Зенит" отново отстъпва на "Бенфика".
Не "Зенит", и залез. 166 000 000 € за 4- години буксуване на място."
Имали пари- изпрали... и едни Хълкове, едни Витцели и тем подобни ценители на футбола на високо, предвождани от Адвокаати, Спагети и АВБ-ковци.... Само не знам защо се бави още смяната на АВБ с Манчини? А Ето'О, Колю Туре и Фалкао също имат своето място в бъдещото подмладяване и развиване на проекта с единствена цел добиране до поне равенство срещу Бенфика- бюджет 300 мил :lol: