Атлетико Мадрид не успя да вкара на десет от ПСВ (видео)

F.

ПСВ Айндховен и Атлетико Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в първи осминафинал от Шампионската лига. През първата част гостите разчитаха на скоростни комбинации с извеждащи подавания, а ПСВ се опитваше да разиграва по-продължително. Чистите голови положения бяха за испанския тим, но нападателите на "дюшекчиите" нямаха късмет при завършващия удар.

След почивката превъзходството на Атлетико ставаше все по-осезаемо, но въпреки това до гол така и не се стигна. В 68-ата минута Гастон Перейро, който вече имаше жълт картон, удари при единоборство Годин и съдията не се поколеба да го изгони. Дори с човек повече, Атлетико пак не стигна до гол и така двата тима завършиха при равен резултат.