Волфсбург удържа преднината си срещу Гент (видео)

F.

Волфсбург взе важен аванс преди реванша с Гент от осминафиналите в Шампионската лига. Насред Белгия "вълците" победиха съперника си с 3:2 и си направиха ответния сблъсък с една идея по-лек.

В герой за своя тим, с двете си попадения, се превърна Юлиан Дракслер, а един гол добави Макс Крузе и така резултатът набъбна до класическото 3:0. Секунди след гола си Крузе нацели левия страничен стълб, а веднага след това напречната греда спаси гостите.

В последните десет минути Волфсбург намали темпото и позволи първо на Кумс да намали на 1:3 в 81-ата минута, Кулибали оформи крайния резултат - минута преди края на редовното време. Това да даде надежда на Гент за реванша. Ответният мач между двата отбора е на 8 март на стадион "Фолксваген Арена".