Гент с историческо класиране, Валенсия ще играе в ЛЕ

F.

Гент се наложи над Зенит с 2:1 и се класира за осминафиналите, превръщайки се в първия тим от Белгия, който се класира за тази фаза в най-престижната клубна надпревара. В другия двубой от групата H - Валенсия загуби от Лион на своя стадион "Местая" с 0:2. Така тимът на Гари Невил завърши на третата позиция и ще играе в турнира Лига Европа.

Играчите на Гент откриха резултата в 18-ата минута, когато Симон асистира на Депойтр и неговият удар с глава не остави шансове на Лодигин. В 65-ата минута Ласе Нилсендейства неориентирано в наказателното поле и подари топката на Дзюба, който не сбърка и изравни - 1:1. В 78-ата минута Даниел Миличевич с мощен шут разстреля Лодигин, оформяйки крайния резултат.

Във Валенсия точни за гостите от Франция бяха Корне в 37-ата минута и Лаказет в 36-ата минута. Така Лион напускат евротурнирите с гордо вдигната глава.