Сити измести Юве от първото място в групата
Манчестър Сити се наложи с 4:2 над Борусия Мьонхенгладбах и по този начин успя да спечели Група "D" на Шампионската лига. Срещата бе доста интересна и предложи множество обрати, като в крайна сметка "гражданите" се поздравиха с успеха.
Серхио Агуеро откри резултата в 16-ата минута, но гостите направиха пълен обрат с голове на Юлиан Корб (19) и Рафаел (42). В края на мача два бързи гола реализира Рахийм Стърлинг (80 и 81), а още един добави Вилфред Бони (85), като по този начин англичаните успяха да вземат победата и да спечелят групата, а Борусия е аут от Европа.
В друга среща, от тази група, Ювентус загуби гостуването си на Севиля с 0:1. Така "Старата госпожа" финишира на второ място с 11 и също продължава в осминафиналите на турнира, но там ще чака по-тежък противник. Севиля от своя страна ще играе в Лига Европа напролет. Единственият гол в този мач бе дело на Фернандо Йоренте в 66-ата минута.
- Пеп: Будьо-Глимт е изключително силен отбор, особено в Норвегия
- Ман Сити се справи с Уулвс за едно полувреме
- Пеп: Холанд не е длъжен да се извинява на никого
- Ман Юнайтед и Ман Сити следят халф на Уест Хем
- Гуардиола: Арсенал е най-добрият клуб в света в момента
- Ман Сити ще разбие Уулвс
- Всичките шест отбора от ВЛ си осигуриха място в плейофите на ШЛ
- Рейндерс: В момента сме уязвими