Сити измести Юве от първото място в групата

F.

Манчестър Сити се наложи с 4:2 над Борусия Мьонхенгладбах и по този начин успя да спечели Група "D" на Шампионската лига. Срещата бе доста интересна и предложи множество обрати, като в крайна сметка "гражданите" се поздравиха с успеха.

Серхио Агуеро откри резултата в 16-ата минута, но гостите направиха пълен обрат с голове на Юлиан Корб (19) и Рафаел (42). В края на мача два бързи гола реализира Рахийм Стърлинг (80 и 81), а още един добави Вилфред Бони (85), като по този начин англичаните успяха да вземат победата и да спечелят групата, а Борусия е аут от Европа.

В друга среща, от тази група, Ювентус загуби гостуването си на Севиля с 0:1. Така "Старата госпожа" финишира на второ място с 11 и също продължава в осминафиналите на турнира, но там ще чака по-тежък противник. Севиля от своя страна ще играе в Лига Европа напролет. Единственият гол в този мач бе дело на Фернандо Йоренте в 66-ата минута.