Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 21.10.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)

Атлетико Мадрид допусна първа загуба в Шампионската лига. Финалистът от по-предишния сезон на надпреварата отстъпи донякъде изненадващо срещу португалския Бенфика с 2:1 у дома в предишния си мач в група "С". След като играчите на Диего Симеоне спечелиха безпроблемно с 2:0 гостуването си на Галатасарай, в следващия си двубой "лос колочонерос" отново започнаха добре срещата, когато Анхел Корея изведе "дюшекчиите" напред в 23-ата минута, но Николас Гайтан поведе гостите към обрат, като първо изравни в 36-ата минута, а след това асистира на 18-годишния Гонсало Гедес за втория гол. Така Атлетико продължава да заема 2-ро място в групата с актив от 3 точки. За предстоящия двубой контузени за домакините са Оливер Торес и Вието.

Воденият от българина Станимир Стоилов отбор на Астана спечели историческа първа точка в групите на Шампионската лига. Първенецът на Казахстан стигна до драматично домакинско равенство, завършвайки 2:2 турския шампион Галатасарай. Двубоят се разви по много драматичен и куриозен начин с вратарски грешки и два автогола. Точката е първа за бившия треньор на Левски, под чието ръководство обаче "сините" не успяха да спечелят нищо в дебюта му в групшите на най-престижния клубен турнир. ФК Астана продължава да заема последното 4-то място в групата с актив от 1 точка. За тежката визита в далечен Мадрид под въпрос е Ахмето, а Твумаси е наказан.

Прогноза: Атлетико Мадрид - ФК Астана 4:0