БАТЕ се разправи с вълците (видео)

БАТЕ Борисов постигна историческа победа в Шампионската лига. В среща от Група Е на турнира беларуският тим надви Рома с 3:2. Домакините решиха всичко още до почивката, когато вече водеха с класическото 3:0. В 8-та минута, след поредица от удари, включително в гредата, топката попадна в Стасевич, който отблизо нямаше как да сбърка и направи 1:0.

Само 4 минути по-късно Неманя Николич изведе Филип Младенович, който със страхотен изстрел изненада вратаря Шченсни и целия отбор на Рома. Не след дълго Младенович стигна до втория си гол в мача и общо трети за БАТЕ – 3:0 само за половин час игра.

През второто полувреме беларусите намалиха натиска си и позволиха на гостите да си поотдъхнат. Силите на Рома обаче стигнаха само до две почетни попадения. Вкараха ги Жервиньо в 66-ата минута и Василиос Торосидис в 82-ата.

Барселона води в група Е с 4 точки, пред Байер Леверкузен и БАТЕ Борисов с по 3, а Рома е последен с 1 точка.