Атлетико Мадрид и Севиля с победи в ШЛ

F.

Атлетико Мадрид се наложи над Галатасарай като гост с 2:0 в среща от група C на турнира Шампионска лига. Двата гола за испанския тим отбеляза Антоан Гризман. Той бе точен в 18-ата и 25-ата минута. В другата среща от групата воденият от Станимир Стоилов тим на Астана загуби от Бенфика с 0:2.

На върха в група C са Бенфика и Астана с по 3 точки, а Галатасарай и Астана са без точка на последните две места в класирането.

В същото време Севиля записа класическа победа над Борусия Мьонхенгладбах. Кевин Гамейро откри резултата в 47-ата минута от дузпа. Отново той, 3 минути по-късно, можеше да удвои, но пропусна да се разпише от нов наказателен удар. В 66-ата минута Евер Банега все пак вкара втори гол за домакините от общо третата дузпа за испанския тим. Коноплянка 6 минути преди края оформи крайния резултат.