Симеоне: Положихме големи усилия, за да продължим напред
Старши-треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне коментира класирането на тима за следващата фаза на Шампионска лига. Както е известно, "дюшекчиите" спечелиха осминафиналния сблъсък с Байер Леверкузен след изпълнение на дузпи и наставникът на испанския шампион признава, че двубоят е бил много труден.
"Щастлив съм, че продължаваме напред. Повече от всичко се радвам за отбора, чиито усилия се увенчаха с успех, макар че много хора не намериха място на терена. От момчетата се искаха огромни усилия, както обикновено е в мачове от Шампионска лига. Надявам се, че травмата на Моя бързо ще бъде излекувана. Манджукич е горд и упорит човек. Щом той желае замяна, значи наистина е контузен. Каза ми, че иска да продължава да играе и след това действаше много интензивно. Нужен ни е. Харесва ми колко много енергия хвърля за делото. От звуците на Висенте Калдерон ме побиват тръпки. Зрителите даже на представа си нямат това каква енергия ни предава", заяви Симеоне.
- Класика за Атлетико срещу Жирона, Гризман няма спирка
- Разкрита е сумата, която Рома е готова да плати за Распадори
- Атлетико Мадрид обмисля да привлече халф на Байерн
- Гризман е получил оферти от три клуба
- Атлетико се интересува от Рашфорд
- Атлетико ще задълбочи кризата в Жирона
- Гризман герой за Атлетико срещу Валенсия
- Атлетико ще сломи Прилепите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]