Алегри: Не искахме да поставяме под заплаха класирането си

Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри коментира равенството 0:0 с Атлетико в заключителния мач от груповата фаза на Шампионска лига, което позволи на "бианконерите" да заемат второто място в групата и да продължат участието си в турнира.

"Винаги е трудно срещу Атлетико, те се отбраняваха много добре и организирано, играят компактно и не е лесно да намериш пролуки между техните линии. В няколко ситуации предприехме рискове, но Буфон игра отлично през първото полувреме, спаси ни в някои ситуации, макар че също имахме положения за гол. След почивката се опитахме да вземем победата, но в същото време съществуваше риск да претърпим поражение. Не искахме да поставяме под заплаха класирането си за плейофите, което смятам за напълно заслужено. Разбира се, трябва да прибавим, тъй като в мачове срещу големи отбори понякога се налага да се защитаваш, т.е. да правиш това, което вършеше Атлетико през по-голяма част от днешната среща", отбеляза Алегри.