Венгер: Борусия ще си реши проблемите в Бундслигата
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер сподели мнението си за Борусия Дортмунд. Както е известно, тази вечер от 21:45 часа българско време двата отбора ще се изправят един срещу друг в най-интересната среща от програмата на Шампионска лига за сряда, като залогът е първото място в групата.
"Борусия е много силен отбор, с много добри играчи. Те много бързо преминават от отбрана в атака, много добре се защитава целият отбор. Много футболисти на дортмундчани играят за своите национални отбори, включително националните отбори на Полша и Германия. Това наистина е мощен съперник", заяви Венгер.
"На старта на сезона Дортмунд бе сполетян от епидемия от травми. Тъй като Борусия попада в числото на грандовете, след серията неуспехи започнаха да се задават въпроси. Това веднага удря по увереността на играчите. Не мисля, че Борусия ще има проблеми в Бундеслигата. Наистина, конкурент им е Байерн Мюнхен и когато разликата е голяма, трудно може да настигнеш откъсналия се. Но Борусия ще поправи положението си в Бундеслигата", добави французинът.
- Арсенал ще се справи с Евертън в Лондон
- Пол Мърсън: Битката за титлата може да приключи още този уикенд
- Кай Хаверц: Арсенал не показа най-добрата си игра срещу Байер
- Джон Оби Микел: Арсенал се опитва да спечели титлата с „измама“
- Андрих: Можем да победим Арсенал в Лондон
- Арсенал се отказа от трансфер на Сандро Тонали
- Артета след 1:1 с Леверкузен: Всичко ще се реши в Лондон
- Треньорът на Леверкузен: Не видях никаква дузпа за Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]