Лудогорец разгромен в Швейцария (видео)

F.

Базел победи Лудогорец с 4:0 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Първото попадение реализира Емболо в 34-ата минута, когато бе изпуснат от Георги Терзиев и с техничен удар преодоля Владо Стоянов - 1:0.

В 41-ата минута Терзиев падна второто попадение, за което отново вина носи Терзиев, който покри засада, което позволи на Гонзалес да бъде изведен сам срещу вратаря на разградчани и да покачи на 2:0. Иначе през първата част Дани Абало и Мишо Александров пропиляха отлични положения за българския тим.

След почивката паднаха нови два гола във вратата на Лудогорец. В 59-ата минута Гаша направи резултата класически, разписвайки се отблизо след центриране на Емболо. В 65-ата минута Сухи вкара нов гол и по този начин оформи крайния резултат. Със спечелените три точки Базел завърза интригата в групата, от която единственият сигурен участник в следващата фаза на турнира изглежда Реал Мадрид.