УЕФА утвърди новата система за подреждане на отборите в ШЛ
УЕФА потвърди, че провежда реформа на системата за посяване на отборите в Шампионска лига, което съществено ще повлияе върху попълването на урните преди жребия за сезон 2015/16 и след това. В първата урна ще бъдат включени действащият победител в турнира, а също така и шампионите на първите седем страни в таблицата с коефициентите на УЕФА.
Благодарение на нововъведението ръководителите на УЕФА искат да избегнат ситуацията когато шампионите на водещите европейски лиги се оказват при посявката по-долу, отколкото другите отбори от тези страни. Например, през тази година в такова положение се оказа Манчестър Сити.
- Барса ще приеме Айнтрахт на „Камп Ноу“
- Кимих разкритикува тактиката на Арсенал
- УЕФА обяви за санкции срещу Атлетико
- Райс: Направихме всичко, за да победим Байерн
- Защитник на ПСВ говори за дузпата срещу Ван Дайк
- Мърсън: Арсенал направи гръмко изявление
- Симеоне: Планът бе да въвлечем съперника в играта си
- Къртис Джоунс: В дупка сме
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]