Робен: Срещу Арсенал ни очакват два финала
Полузащитникът на Байерн Мюнхен Ариен Робен се изказа в навечерието на първия осминафинален мач от Шампионска лига против Арсенал. Двубоят е тази вечер от 21:45 часа българско време. Холандският национал призна, че този мач и реваншът са равностойни на финал.
"Ние дори не сме на четвъртфинал, а само на стадии осминафинал. Имаме два трудни мача срещу Арсенал, един вид това са два финала. Очаква ни грандиозно противопоставяне и ние сме готови за него", заяви Робен.
"Прекрасно разбираме, че в сравнение с миналия сезон Арсенал силно се подобри, така че неутралните запалянковци очакват отлично зрелище. На терена излизат два тима от екстра-класа. В съвременния футбол изходът на даден мач зависи от най-малките детайли , поради това ние трябва да сме много добре подготвени", каза още крилото.
"Не знам, дали сме станали по-добри в сравнение с миналия сезон, но продължаваме да печелим мачове. През миналата кампания спечелихме всичко, завоювахме три трофея. Смятам, че е много хубаво, че след това задуха вятърът на промените. На футболистите се наложи да показват най-доброто при новия треньор, който дойде със своите виждания за футбола", допълни холандецът.
"Никой досега не е печелил два пъти подред Шампионска лига, така че пред нас има една забележителна цел. За начало трябва да стигнем до финал", завърши Робен.
- Кейн: Това вероятно е най-добрият ми шанс да спечеля Световното първенство
- Дешан засипа с похвали Майкъл Олисе
- Реал Мадрид готви оферта от 150 милиона евро за Майкъл Олисе
- Хари Кейн: Никога не съм се чувствал по-добре преди Световно първенство
- Тотнъм преговаря с Байерн за постоянен трансфер на Жоао Палиня
- Байерн се включи в битката за Морган Роджърс
- Нойер гради бизнес империя за милиони извън футбола
- Байерн се отказва от Рио Нгумоа заради твърдата позиция на Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]