Анчелоти: Зеедорф ме помоли за информация относно Атлетико


Старши-треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти призна, че е помогнал на своя бивш футболист и настоящ наставник на Милан Кларънс Зеедорф с информация за Атлетико Мадрид. Както е известно, утре вечер от 21:45 часа българско време "росонерите" ще посрещнат "дюшекчиите" в осминафинален двубой от Шампионска лига. Преди този мач холандският наставник на миланци е потърсил помощ от Анчелоти.
"Знаех, че Кларънс ще се обърне към мен с молба да му помогна с информация за Атлетико. Това е напълно логичен ход за добър треньор, а Зеедорф бързо се вписа в новата си роля. Той знае какво трябва да се прави, младият треньор има много свежи идеи. Разбира се, че не му отказах", заяви Анчелоти.
"Атлетико много прилича на своя наставник. Диего Симеоне винаги е бил тактически подкован и това е успял да го предаде на своите футболисти. Неговите възпитаници притежават манталитет на бойсци, те играят компактно, с преса. Милан не бива да губи своята бдителност, ако пък изненада противника си, ще е много полезно за тях", каза още италианецът.
- Анри: Пулишич е страхотен играч
- Флоренци: Трябва да си запушим ушите
- Тео Ернандес ще напусне Милан
- Ман Сити хвърли око на Рейндерс
- Емерсон може да напусне Милан
- Милан се добра до 3-те точки срещу Комо (видео)
- Милан ще прекърши Комо
- Консейсао: Борим се всеки ден