Луческу: Юнайтед не създаде нищо
Старши-треньорът на Шахтьор Донецк Мирча Луческу коментира поражението от Манчестър Юнайтед в последния кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Както е известно, украинският отбор загуби двубоя с 0:1 и след победата на Байер Леверкузен в Сан Себастиан, зае трето място в групата.
"Просто загубихме. Какъв анализ да правя сега? Мога само да кажа, че проведохме добро първо полувреме. Юнайтед просто чакаше и се опитваше да се възползва от нашите грешки. Сами те не създадоха абсолютно нищо. Имахме 4-5 възможности да вкараме гол и кой знае какво щеше да се случи, ако бяхме реализирали. След почивката не бяхме толкова активни и тук е разликата между английския и украинският шампионат. Трудно ни беше да играем на третия ден, Юнайтед ни превъзхождаше във физическа мощ", заяви Луческу.
"Докато бяхме свежи контролирахме играта. Това не се отнася за второто полувреме. Задачата с излизането от групата трябваше да решим в двубоите си с Байер и Юнайтед у дома. Липсата на късмет ни попречи да играем на плейофите. Сега е трудно да говорим за Лига Европа и да си поставяме някакви цели, защото в този турнир също има достойни отбори", каза още румънският специалист.
- Ман Юнайтед е готов да предложи постоянен договор на Карик
- Петер Шмайхел призова Манчестър Юнайтед да привлече Джака
- Манчестър Юнайтед готви мащабна инвестиция от £150 млн за нови халфове
- Ман Юнайтед готви офанзива за Матеус Фернандеш и Морган Роджърс
- Карик очаква официални разговори с Ман Юнайтед
- Невил определи четири трансферни приоритета за Ман Юнайтед
- Рой Кийн не вижда Ираола като вариант за Ман Юнайтед
- Интер Маями и ЛА Галакси в битка за Каземиро
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]