Алегри: Когато в строя се завърнат контузените, Милан ще изглежда по-добре
Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри коментира срещата от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига срещу Барселона, в която отборът му претърпя поражение с 1:3. Италианският специалист поясни също така, защо остави Балотели на пейката и пусна нападателя едва през второто полувреме.
"Балотели? Всичко е много просто: той получи травма в националния, а освен това в последно време не изглеждаше достатъчно готов, поради това предпочетох други футболисти. Марио направи някои полезни неща през второто полувреме. Разбира се, очакванията към него са огромни. Той трябва да се подобри, да набере форма, за да може да играе на всеки три дни. Това не е толкова лесно от гледна точка на физиката и психологията", заяви Алегри.
"Днес играхме срещу Барселона много плътно, отборът ми показа характер. Избрах схема, в която Кака имаше голяма свобода на действията, защото в първата среща му се наложи да изпълнява много черна работа и дори да играе като защитник", каза още наставникът на Милан.
"Когато в строя се завърнат всички контузени футболисти, отборът ще изглежда много по-добре от гледна точка на играта и от гледна точка на резултатите. Резултатите ще върнат увереността ни , тогава отборът може да се бори дори когато отстъпва в резултата", завърши Алегри.
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Леао е заплашен от наказание за мачове от Мондиал 2026
- Леао разкри причините за трудния си последен сезон в Милан
- Ултрасите на Милан обявиха война на собствениците: Най-лошото тепърва предстои
- Галатасарай изкушава Леао с милиони, Милан иска 60 млн. евро
- Рафаел Леао ще реши бъдещето си след края на Мондиал 2026
- Гласнер остава фаворит за Милан, но Почетино вече има договорка с „росонерите“
- Комо очарова, Интер триумфира, Милан и Юве разочароваха: изминалият сезон в Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]