Зенит и Порто не се победиха (видео)

Зенит Санкт Петербург и Порто не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в мач от Група "G" на Шампионската лига. Резултатът бе открит от гостите в 23-ата минута, когато точен бе Лучо Гонсалес, който се разписа с глава след центриране на Данило. Пет минути по-късно обаче домакините изравниха благодарение на неразбирателство в отбраната на гостите, след което Хълк успя да изпревари вратаря Елтон в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката в мрежата за крайното 1:1.

В 53-ата минута руският тим получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Николас Отаменди. Зад топката застана Хълк, но Елтон спаси удара му и спаси точката за своя тим. След това реми Зенит има четири точки, докато Порто е с три. Лидер в групата е Атлетико Мадрид с пълен актив от девет точки, а последен е Аустрия Виена с една.