Атлетико с класика, Зенит с победа в последните минути (видео)

Атлетико Мадрид разгроми с 3:0 Аустрия Виена насред австрийската столица в двубой от група Н на Шампионската лига. По този начин "дюшекчиите" постигнаха трети пореден триумф в надпреварата и с вече спечелени 9 точки са много близо до елиминациите на турнира. Австрийският тим остана с точка в актива си.

В 8-ата минута Коке изведе Филипе сам срещу вратаря, а бразилецът правилно подаде към свободния Раул Гарсия, който вкара на празна врата - 1:0. В 20-ата и Диего Коща се разписа. Бразилецът елиминира защитник и вкара с мощен удар за 2:0.

В 37-ата минута Хозинер бе оставен непокрит на далечната греда и с удар от въздуха нацели гредата на вратата на Куртоа. Малко след почивката влезлият от  пейката Инсуа центрира, отбраната на Аустрия не се намеси добре и Диего Коща отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

В другата среща от групата Порто загуби у дома от Зенит с 0:1. Единственото попадение в тази среща падна пет минути преди края, а негов автор стана Кержаков.