Сити с класика в Чехия (видео)
Манчестър Сити постигна класическа победа с 3:0 като гост на чешкия Виктория Пилзен в двубой от 1-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Срещата бе от Група "D" на най-авторитетния клубен турнир в Европа. "Гражданите" нанесоха решаващите си удари след почивката и то в рамките на само 10 минути.
В 48-ата минута Агуеро проби прекрасно в половината на домакините и намери оставения сам в добра позиция Джеко, а босненецът без проблеми се разписа в чешката врата, давайки преднина на англичаните - 1:0. В 52-ата минута Туре Яя изпрати топката в мрежата с великолепен шут извън наказателното поле - 2:0. В 58-ата минута интригата приключи, тъй като Агуеро бе точен, след като получи топката от Самир Насри и с прецизен удар я прати в мрежата на Козачик за трети път.
В 88-ата минута домакините бяха близо до почетно попадение, но гредата попречи на топката да влезе във вратата на Джо Харт.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Анри разкритикува Арсенал след загубата от Манчестър Сити
- Ман Сити ще унищожи Бърнли отново
- Гуардиола: Сити не трябва да губи концентрация
- Артета: Арсенал няма да се предаде в битката за титлата
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Гуардиола: Раздялата с Бернардо Силва ще бъде най-трудната
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]