Копенхаген взе скандално решение
Датският Копенхаген обяви, че няма да продава билети за срещите на отбора от груповата фаза на Шампионска лига на онези любители на футбола, които нямат датски фамилии. Според информацията, клубните ръководители обяснили скандалното решение със съображения за безопасност и отрекоха действията им да имат дискриминационен характер.
Както е известно, Копенхаген попадна в една група с Реал Мадрид, Ювентус и Галатасрай. Предполага се обаче, че клубът е предприел тази мярка именно заради турските гастарбайтери, които се очаква да напълнят стадион "Паркер" за мача с "Чим Бом".
"Прекрасно разбираме, че нашето решение ще предизвика бурна реакция, но това е най-добрият вариант. Не става дума за дискриминация, а за осигуряване безопасността на хората", заяви началникът на пресслужбата на Копенхаген Даниел Ромедал.
- Хулио Веласкес: Победихме много силен съперник, но ни очаква тежък реванш
- Кристиан Димитров: Можеше да вкараме още голове, но ни чака много тежък реванш
- Левски удари Университатя Крайова и направи първа крачка към третия квалификационен кръг
- УЕФА отново подмина българските международни съдии
- Хулио Веласкес: Камдем отпада, Переа е под въпрос за мача с Университатя Крайова
- При успех над Университатя Крайова: Левски срещу Омония или Кайрат в третия кръг на ШЛ
- Левски обяви началните часове за двата мача с Университатя Крайова
- УЕФА обяви съдиите за мачовете на Левски срещу Университатя Крайова
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]