Три точки чакат Байерн в Израел
Немският вицешампион Байерн Мюнхен гостува в Израел на Макаби Хайфа в първата среща за двата тима в тазгодишното издание на Шампионската лига. Израелският шампион ще опита да стане първият тим от своята страна достигнал до директните елиминации в надпреварата. Дали ще има сили обаче в компанията на баварците, Ювентус и Бордо.
Макаби започна участието си в Лигата в средата на юли. След победи в предварителните кръгове над Гленторан, Актобе и Залцбург Макаби стигна заветните групи. Тимът изигра и три мача във вътрешния шампионат, като спечели пълни 9 точки.
Байерн с право е считан за един от фаворитите за трофея. Логично тимът не е преминавал през пресявката, тъй като е вицешампион на Германия. Лятото бе изпозлвано за подготовка, но старта на Бундеслигата не бе никак обнадеждаващ, заради равенствата с Хофейнхайм и Вердер и загубата от Майнц. След това обаче Байерн смаза шампиона Волфсбург с 3:0, а после и Борусия Дортмунд с 5:1.
Големият липсващ в този мач за Макаби Хайфа се казва Тияго Дутра. Бразилецът получи контузия в коляното в приятелски мач със скромния Макаби Ахи Назарет. Поради натрупани картони аут е и Йон Кулма Яйро. Възстановени са Еял Месхумар, Еял Голаса и Мохамед Гадир.
Байерн има повечко проблеми. Лука Тони тренира отново след контузия в ахилеса, но не е готов за игра. Андреас Гьорлиц е със скъсано мускулно влакно, а Мартин Демикелис има травма в ахилеса. Марк ван Бомел е със счупен пръст. Голямата звезда Франк Рибери е готов за първи мач като титуляр.
Домакинството често дава голямо предимство в европейските турнири, но като вземем предвид последните два мача на Байерн, трудно можем да си представим как Макаби Хайфа ще се измъкне сух от този мач. Байерн ще иска да започне с победа, тъй като предстоят тежки битки с Ювентус и коварния Бордо, а първото място винаги е ценно поради очаквания по-лек съперник в директните елиминации.
Последни 5 мача:
Макаби Хайфа: ППППП
Байерн Мюнхен: ППЗРР
Коефициенти в bwin:
Макаби – 6,75
Равен – 4,15
Байерн – 1,40
Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!
> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <
- Бепе Марота: Интер загуби от Ливърпул несправедливо
- Лаутаро: Съжаляваме, че несправедливостта съсипа всичко
- Алонсо обясни отсъствието на Мбапе срещу Ман Сити
- Мхитарян: Дузпата на Ливърпул е необяснима
- Капело: Вирц падна сам
- Холанд се доближи до Ван Нистелрой по брой голове в ШЛ
- Гуардиола: Можехме да се справим по-добре
- Алонсо: Нямаме за какво да съжаляваме