Селтик се класира на 1/8-финал след успех над Спартак Москва

Селтик се класира за осминафиналите на Шампионската лига след като успя да се наложи с 2:1 над Спартак Москва у дома. "Детелините" завършиха на втора позиция в група "G", изпреварвайки Бенфика - шотландците са с 2 точки повече от днешния съперник на Барселона.

В 21-ата минута Самарас прати топката напред, където Инсуаралде не успя да я овладее и тя попадна у Гари Хупър, който стреля и бе точен - 1:0 за Селтик. В 39-ата минута Емануел Еменике се справи със защитата на противниковия тим и подаде към Ари, който бе сам в наказателното поле и прехвърли вратаря Форстър за 1:1.

Десет минути преди края Йоргос Самарас бе съборен от Марек Сухи и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Комънс, който превърна дузпата в гол - 2:1. В 88-ата минута Ким Калстрьом бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Комънс, който бе изнесен на носилка и по този начин и двата тима завършиха мача с 10 души.