Байерн мачка и е първи в групата, Валенсия също с успех, Бате ще играе в ЛЕ (видео)

Байелн Мюнхен постигна доста изразителна победа с 4:1 като домакин на БАТЕ Борисов. По този начин баварците спечелиха група "F" на Шампионската лига. На второ място остана Валенсия с равен брой точки с Байерн - 13. БАТЕ е трети и ще играе в Лига Европа.

В 22-ата минута Шакири проби отлично отляво и подаде топката към Марио Гомес, който на празна врата бе точен за 1:0. До края на първата част Тони Кроос пропусна отлична възможност да удвои преднината на своя тим. В 51-ата минута Джером Боатенгбе изгонен за много грубо нарушение срещу Концевой.

Само три минути по-късно Томас Мюлер покачи на 2:0 и след това бе сменен от Данте. В 66-ата минута Джердан Шакири с глава направи резултата класически, засичайки центриране на Марио Гомес - 3:0. В 69-ата минута Денис Поляков получи втори жълт картон и също напусна терена. В 83-ата минута Давид Алаба прати топката за четвърти път във вратата на БАТЕ, а малко преди края Филипенко реализира почетното попадение.

В друга среща от кръга Лил загуби от Валенсия у дома с 0:1. Единственото попадение падна в 36-ата минута от дузпа, като точен бе Жонас, след като Мавуба го спъна в наказателното поле - 1:0.