Венгер: Получихме тези резултати, които ни бяха нужни
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер коментира срещата от груповата фаза на Шампионска лига против Монпелие. Както е известно, „артилеристите" победиха с 2:0 и по този начин си осигуриха участие в следващият етап на състезанието.
„В този мач получихме тези два резултата, от които имахме нужда. Разбира се, много се радваме. За отбора беше много важно да прояви търпение. Чакахме своите шансове, а след това ги използвахме добре. През първото полувреме не всичко вървеше добре и не успявахме да покажем това, за което мислехме. Но в края на краищата всичко свърши както трябва", сподели Венгер.
„Радвам се за Уилшър, защото виждам, че всичко около неговото здраве е добре и той става все по-силен и по-силен. В мача срещу Тотнъм не му стигнаха силите и това се видя след 60-та минута. Сега аз не забелязах подобно нещо. Що се отнася до гола, той не трябва да завършва атаката. Уилшър е полузащитник и е длъжен да я развива", каза още французинът.
„Жиру отново се представи отлично. Той добре се бореше, работеше с отбора и всичко около неговото самочувствие и резултатност е наред. Понякога Оливие се опитва да играе по-дълбоко, но аз смятам, че силата му е на линията на засадата. Това е неговата позиция", завършва Венгер.
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Тухел: Сака все още не е напълно възстановен
- Арсенал ще назначи бивш олимпиец за главен лекар на клуба
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Арсенал освободи клубния си лекар след края на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]