Първо място за Шахтьор Донецк след успех над аутсайдер (видео)

Шахтьор Донецк поведе еднолично в класирането на група "Е" на Шампионската лига след категоричен успех с 5:2 като гост на аутсайдера в групата Нордшеланд. Украинците на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да се поздравят с трите точки след последния съдийски сигнал.

Първият гол на тима от Донецк бе скандален, тъй като домакините от Дания очакваха да получат топката от съперника си, но играчите на Шахтьор не демонстрираха феърплей и вкараха чрез Луис Адриано под бурните освирквания на публиката.

Преди това Нордшеланд поведе, след като Мортен Норстранд бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и реализира за 1:0. След половин час игра страхотна атака и прекрасен завършващ удар на Каспер Лоренцен даде нов аванс на домакините - 2:1. Минута преди края на първата част Вилиан изравни, а след почивката паднаха останалите попадения.

Обратът бе факт в 50-ата минута чрез нов гол на Вилиан, а Луис Адриано оформи своя хеттрик с попадения в 53-ата и 81-ата минута.