Барса с класика в Москва, Меси с 80 гола за годината (видео)

Барселона взе класическа победа с 3:0 при визитата си в Москва на Спартак. Двубоят бе предпоследен от Група "G" на тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците напълно заслужено спечелиха трите точки на стадион "Лужники" в руската столица.

Гостите откриха резултата в 16-ата минута. Тогава се стигна до разбъркване в наказателното поле на Спартак, топката стигна до непокрития Дани Алвеш, който с удар от воле от границата на наказателното поле бе точен за 0:1. В 27-ата минута резултатът набъбна на 2:0 в полза на испанците. Дикан спаси удар на Иниеста, но след това топката попадна в Лео Меси, който на празна врата не сгреши - 0:2.

Пет минути преди края на първата част отново Меси бе точен за своя тим и стигна до 80-ото си попадение за годината. В този случай аржентинецът бе изведен от Педро зад отбраната на Спартак, финтира Дикан и отбеляза за 0:3. След почивката Лео бе близо до нов гол, но нямаше късмет да се разпише.