Малага се разправи с Милан (видео)

Малага постигна впечатляваща победа с 1:0 над Милан в среща от група "C" на Шампионската лига. Двубоят започна с натиск на "росонерите", но Пацини, Монтоливо и Ел Шаарави не успяха да се разпишат от добри ситуации. В края на първата част се стигна до дузпа за Малага за нарушение срещу Хесус Гамес в наказателното поле и жълт картон на Кевин Констант. Хоакин обаче пропусна 11-метровия наказателен удар, като би над вратата.

В 64-ата минута падна единственото попадение в тази среща, дело на Хоакин - 1:0. До края на срещата гостите от Италия имаха две доста добри положения за гол, но първо Ел Шаарави пропусна след като получи страхотен извеждащ пас в наказателното поле. Той пое топката на гърди и веднага стреля, но Кабайеро спаси отбора си с отличен рефлекс. Малко по-късно Мексес засече центриране от корнер и прати топката на сантиметри от левия страничен стълб. Така Малага записа успех в тази среща.