Спартак Москва с първа победа в своята група (видео)

Спартак Москва успя да запише трудна победа с 2:1 срещу Бенфика на „Лужники” в руската столица. Двубоят бе от от Група “G” на Шампионската лига. Успехът за руснаците бе факт след злощастен автогол на гостите в края на първата част. До преди това двата тима си бяха отбелязали по един гол.

Още в 3-ата минута домакините откриха резултата след бърза контра, при която Хурадо намери добре Рафаел Кариока и бразилецът прати топката покрай вратаря Артур Мораеш за 1:0. В 24-ата минута Ари засече центриране на Жано Ананидзе, но ударът му срещна напречната греда.

В 33-ата минута Едуардо Салвио центрира към Лима, който успя да изпревари вратаря на домакините - Ребров и с глава направи 1:1. В 43-ата минута Макеев центрира ниско за Ари, но Жардел протегна крак и прати топката в собствената си врата за крайното 2:1.

След успеха Спартак задмина Бенфика и вече е на трето място с 3 точки. Бенфика остава на дъното само с една.