Чех: Ще бъде чудесно да пренапишем историята на ШЛ
На прага на новия сезон в Шампионската лига вратарят Петър Чех си пожела неговият Челси да стане първият отбор, който да дублира титлата си в новата история на надпреварата. С настоящия шампион на Европа Чех ще започне защитата на трофея в Шампионската лига с утрешния двубой от Група E срещу италианския първенец Ювентус.
"Ще бъде чудесно, ако тъкмо ние пренапишем историята. Искаме отново да се борим за титлата, но трябва да вървим стъпка по стъпка", написа 30-годишният пазач на официалната си Интернет страница. Във финала на миналото издание на най-елитния евротурнир, когато Челси надви Байерн след изпълнение на наказателни удари, Чех спаси три дузпи и помогна за първия триумф на "сините" в Шампионската лига.
Според чешкия национал завоюването на "ушатата" купа през месец май не може да бъде принципно предимство за лондончани през новата кампания в надпреварата. "Това може да играе определена роля, но в Шампионската лига още много неща имат значение. Трябва да вървите стъпка по стъпка, а и понякога да имате късмет. През миналата година играхме за излизане от групата до последния кръг и накрая спечелихме турнира", припомни вратарят случилото се през последния сезон в Шампионската лига.
Въпреки това Петър Чех твърди, че Челси няма да се отрече от ролята си на фаворит, но между 32-ата участника в надпреварата стражът вижда и други претенденти за спечелването на трофея. "Двата манчестърски клуба, Арсенал също се надига. "Артилеристите" са в група, от която имат големи шансове да излязат, и могат да се намесят в битката за титлата. По-нататък Милан, въпреки че засега не се представя добре в първенството. Разбира се, Реал Мадрид, Барселона и Байерн. Много съм любопитен какво ще направи Дортмунд. "Жълто-черните" изтеглиха много тежък жребий, но могат да се превърнат в изненада", завърши роденият в Пилзен страж.
- Вила обърна Челси и се затвърди под върха (видео)
- Мареска: Емери върши фантастична работа
- Челси следи двама от Лига 1
- Появиха се нови подробности около продажбата на Челси от Абрамович
- Астън Вила ще задържи Челси в Лондон
- Мареска: Продължаването на растежа е най-важното нещо
- Арисабалага: Трябва да се борим срещу силни отбори, ако искаме трофей
- Челси може да предложи 60 милиона за 17-годишен