Клуж взе предимство преди реванша в Румъния (видео)

Клуж победи Базел с 2:1 като гост в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Гостите дори успяха да постигна пълен обрат, след като изоставаха с 1:0. Реваншът е след седмица в Румъния.

Играчите на Базел започнаха по-добре срещата, но дълго време нямаха къмсет при завършващия удар. Все пак надмощието на домакините си каза думата и в 44-ата минута, когато Марко Щрелер откри резултата.

В 66-ата минута резултатът бе изравнен, след като Сугу бе точен за гостите - 1:1. В 71-ата минута дойде и пълният шок за домакините. Сугу се разписа за втори път след като този път сенегалецът получи страхотен далечен пас от влезлия като резерва Мурешан и простреля вратаря Зомер за крайното 1:2.

До края на мача нещата сеобърнаха изцяло в полза на гостите, които натиснаха и можеха да вкарат още голове, но резултатът се запази.