Байерн съсипа Базел и продължава напред (видео)

Байерн Мюнхен разгроми Базел с 7:0 в среща-реванш от осминафиналите на Шампионската лига и по този начин се класира напред в следващата фаза на турнира. В първата среща швейцарският тим спечели с минималното 1:0. С четири гола за "баварците" се отчете нападателят Марио Гомес. До почивката играчите на Байерн постигнаха класически резултат.

Ариен Робен даде начало на головата фиеста в 11-ата минута. В края на първата част паднаха още две попадения. В 42-ата минута Томас Мюлер удвои, а 120 секунди по-късно Гомес вкара първото си попадение в днешната среща.

Дъждът от голове продължи и след почивката. Марио Гомес реализира за 4:0 в 50-ата минута, а в 61-ата оформи своя хеттрик в тази среща. В 67-ата отново Гомес реализира, правейки резултата 6:0 в ползва на Байерн. В 81-ата минута Робен, след асистенция на Швайнщайгер, реализира за крайното 7:0.