Исторически успех класира АПОЕЛ напред в Шампионска лига (видео)

АПОЕЛ Никозия записа историческа успех за клуба, след като днес за първи път тим от Кипър се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига. Успехът над Олимпик Лион дойде след изпълнение на дузпи, тъй като в реванша АПОЕЛ би с 1:0, но при същия резултат, но в полза на френския тим бе завършила и първата среща.

Така се стигна до продължения и дузпи. Кипърският тим откри резултата още в 9-ата минута чрез Мандука, който се разписа отблизо след хубав пас на Хараламбидис. Последваха пропуски за французите, а вратарят на АПОЕЛ Хиотис се отличи с няколко невероятни спасявания.

След почивката играчите на АПОЕЛ бяха близо до второ попадение слкед като в 56-ата минута Аилтон можеше да си отбележи автогол, но удари гредата. В продълженията не падна гол и се стигна до изпълнение на дузпи. В герой за АПОЕЛ се превърна вратарят Хиотис, който спаси два от ударите и по този начин класира тима си на четвъртфинал.

АПОЕЛ - Лион 1:0 (4:3 след дузпи)