Базел би Байерн с късен гол (видео)

Базел победи с минималното 1:0 Байерн Мюнхен в първи осминафинал от Шампионската лига. Срещата започа с натиск на "баварците". Рибери отправи първи удар, но без резултат. Малко по-късно отново французинът бе близо до попадение, но Зомер за отново демонстрира рефлекс и спаси вратата си от сигурен гол.

До края на първата част близо до гол за Байерн бяха още Давид Алаба и Гомес. След почивката немците бяха по-активни, но така и не успяваха да стигнат до попадение. По-сериозен пропуск направи Гомес. Така се стигна до 86-ата минута, когато резервата Валентин Щокер се възползва от подаване на друг, току-що появил се на терена футболист - Жак Зоа, и реализира за 1:0.

По този начин играчите на Базел се поздравиха с победата, докато немците ги очаква доста труден реванш.