Гард: АПОЕЛ не е гранд, но играе много добре
Старши-треньорът на Олимпик Лион Реми Гард след последния съдийски сигнал в първия осминафинален мач от Шампионската лига с кипърския АПОЕЛ изказа съжаление, че неговите възпитаници успяха да вкарат само един гол. Както е известно, французите доминираха почти през целия мач, но в крайна сметка победиха само с 1:0. Гард изрази задоволството си, че отборът му не е допуснал гол в собствената си врата.
„Ние разбирахме, че трябва да се опасяваме от противника си, особено заради това, че той спечели първото място в групата си. АПОЕЛ показа, че макар и да не се отнася към грандовете, умее да играе организирано, добре да се защитава и да контраатакува опасно", заяви Гард за официалния сайт на УЕФА.
„Мисля, че през второто полувреме не ни достигна свежест. Имахме нужда от нов заряд, за да запазим своята скорост от първата половина на срещата. Борбата с АПОЕЛ завърши само наполовина и все още не е решено нищо. Надявам се, че няма да има за какво да съжаляваме лед реванша. На АПОЕЛ ще му се наложи да контраатакува, което ще ни даде простор за действие. Ние трябва да проявим силен характер и да се подготвим добре", каза още наставника на французите.
- Барса ще стъпи на европейския връх при жените
- Тулуза нанесе тежък удар по амбициите на Лион за топ 3
- Анонс на 33-ти кръг на Лига 1
- Лион разби Рен и се изкачи в топ 3
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1
- Олимпик Лион надделя над Оксер и затвърди позицията си в Топ 3
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1 - срещите в събота
- Анонс на 30-ти кръг на Лига 1 - срещите в петък и събота
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]