Реал Мадрид постави два нови рекорда в ШЛ

Реал Мадрид подобри рекорд в Шампионската лига, съобщава статическата компания Infostrada Sports Group на своята страница в Twitter. Вечерта на 22 ноември испанците вкараха четири гола в първите 20 минути на мача с Динамо Загреб, който бе част от петия кръг на груповата фаза на най-престижния европейски турнир, а двубоят завърши с победа за „белите" с резултат 6:2.

Предишното постижение бе дело на френския Монако, чиито през 2000 година отбелязаха четири гола във вратата на турския Галатасарай в първите 26 минути на мача (тогава срещата завърши при 4:2 за французите).

Както отбелязва Infostrada, по време на снощната среща на „Бернабеу" бе поставен още един рекорд. Старши-треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо извърши в почивката три смени, което до този момент в историята на Шампионската лига не се беше случвало.